Strona główna
Aktualności
STOWARZYSZENIE
Dokumenty
Projekt Otwarci na Edukację
Projekt Łączymy Pokolenia
Kontakt
GALERIA
SAPLO
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół LO w Trzebnicy
Stypendia
Stypendia dla uczniów LO i Gimnazjum
Zjazdy roczników Maturalnych
Spotkania i zabawy
Spotkania i zabawy
[Niedziela, 20.01.2013] - Podsumowanie Balu :

Po raz czwarty Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego, oraz  Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy zorganizowali otwarty, charytatywny  bal karnawałowy.

W pięknej sali nowego Hotelu Trzebnica, gdzie poprzedniego dnia odbyła się studniówka PZS nr  uczestników powitał Zarząd SAPLOa dyrektor Danuta Szuber i prezes Małgorzata Kolińska informując  o wykorzystaniu środków finansowych z ubiegłorocznej zabawy.

Bal tradycyjnie rozpoczęto polonezem. W trakcie zabawy licytowano przedmioty podarowane przez sponsorów, głównie absolwentów LO. Perfekcyjnie prowadzona licytacja przez Annę Krzemieniec i Jarosława Jeżewskiego - nauczycieli PZS nr 1, cieszyła sie ogromnym powodzeniem. 

Najwyżej licytowano tort. Oryginalną chińską herbatę zachwalała obecna na balu Chinka, która po mandaryńsku zaśpiewała na jej temat piosenkę wzbudzając aplauz sali. Był też taniec kotylionowy, dopisywały humory i kondycja. Absolwenci z rozrzewnieniem wspominali lata spędzone w szkole. Bawiono się do białego rana, z nadzieją spotkania na kolejnym piątym balu.

Serdecznie dziękujemy za przedmioty do licytacji absolwentom LO : panu Andrzejowi Pietruszewskiemu, Państwu Wojtaśkiewiczom, Ewie Zdobylak i  pozostałym darczyńcom.

 

                                                                                                                 Organizatorzy balu
[Środa, 03 Lutego 2011] - Bal i po balu ....

Przy dużej frekwencji,  29 stycznia 2011 roku w Karczmie Leśnej odbył się II bal karnawałowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Trzebnicy. Miłą niespodziankę sprawiła dość liczna grupa absolwentów z różnych roczników, którzy na bal zjechali z odległych zakątków naszego kraju. Do tańca grał zespół ,,Panaceum”. O pięknie nakryte stoły i bogate Menu zadbał właściciel lokalu.
            Zabawę otworzyła prezes SAPLO i dyrektorka PZSnr1. Tradycyjnie rozpoczęto polonezem. Wśród tańczących znaczną grupę stanowili uczestnicy zajęć muzyczno - ruchowych odbywających się od listopada 2010r w LO w ramach projektu ,,Łączymy pokolenia”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się maseczki dla pań i kapelusiki dla panów przygotowane przez uczennice i uczniów również biorących udział w w/w projekcie. Uroku balowi dodawała dekoracja przeniesiona częściowo z tegorocznej studniówki - Wenecja. Wiele emocji ujawniło się przy licytacji tortu i przygotowanych przedmiotów. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na stypendia dla uczniów.
                Zabawa trwała do białego rana. Z deklaracji uczestników balu wynika , ze należy kontynuować tę miłą coroczną  formę spotkań nie tylko absolwentów LO.

[Wtorek, 21 Grudnia 2010] - Zaproszenie na Bal

[Niedziela, 05 Grudnia 2010] -
Otwarte Spotkanie Przedświąteczne

W zimowy, mroźny wieczór, 3 grudnia br. do szkolnej auli Powiatowego Zespołu Szkół nr1 w Trzebnicy na Otwarte Spotkanie Przedświąteczne, przybyli goście zaproszeni przez Dyrekcję Szkoły i Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół LO w Trzebnicy.

Spotkanie uświetnił występ tegorocznej stypendystki SAPLO, uzdolnionej muzycznie uczennicy klasy III LO - Natalii Kurczak i grupy młodzieży szkolnej. Wśród  licznie zgromadzonych słuchaczy obecni byli uczestnicy projektu ,,Łączymy pokolenia” i absolwenci z rocznika maturalnego 1969, którzy w tym właśnie dniu realizowali coroczne grudniowe spotkanie.

Atrakcję stanowiły stoiska z wyrobami rękodzielniczymi wykonanymi przez absolwentów i uczniów - kartki świąteczne, wyroby ze szkła, koralików, gipsu, włóczki, drewna i.t.p. Uczniowie rozstawili stoiska wolontariatu, organizując pomoc potrzebującym.

Spotkanie z udziałem młodzieży i dorosłych upłynęło w miłej i radosnej atmosferze. Mamy nadzieję na kolejne, trzecie spotkanie przedświąteczne za rok.                                  

Dyrekcja PZS nr 1 w Trzebnicy

Zarząd SAPLO w Trzebnicy

 


Więcej zdjęć w GALERII
[Poniedziałek, 29 Listopada 2010] - Zaproszenie na Spotkanie Przedświąteczne

ZAPROSZENIE

Dyrekcja Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 oraz
Stowarzyszenie
Absolwentów i Przyjaciół LO w Trzebnicy
serdecznie zapraszają

na 

OTWARTE SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE


dnia 3 grudnia 2010r /piątek/ godz.17.00 w auli szkoły przy ulicy
 Wojska Polskiego17.

Spotkanie uświetni występ artystyczny tegorocznej stypendystki SAPLO - Natalii Kurczak. 

Zachęcamy też do wzięcia udziału w kiermaszu rękodzielniczym autorstwa uczniów i absolwentów LO z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

        W czasie trwania zajęć lekcyjnych (również 3 grudnia) od godz. 10.00 – 12.00 odbędzie się prezentacja wyrobów rękodzielniczych z możliwością zakupu dla młodzieży szkolnej. 

 

                 Dyrektor PZS Nr 1                       Prezes Zarządu SAPLO

                   Danuta Szuber                             Małgorzata Kolińska[Środa, 3 Lutego 2010] - Ach, co to był za Bal!

W mroźny piątkowy wieczór 29 stycznia br. w Karczmie Leśnej spotkali się absolwenci i przyjaciele LO w Trzebnicy. Zgodnie z zaproszeniem wśród uczestników były pary, ale też absolwenci, którzy bal potraktowali jako swego rodzaju zjazd klasowy.

Największą grupę - 14 osób - stanowili przedstawiciele rocznika …1980. Byli też maturzyści z lat 1963—2001r. Bal oficjalnie rozpoczęto lampką szampana i zgodnie z piękną szkolną tradycją - polonezem , następnie ,,Matura” i dalszy urozmaicony repertuar zachęcający do pląsów na parkiecie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez młodzież LO, starannie i pomysłowo wykonane kotyliony i słodkie naszyjniki. W przerwach między posiłkami licytowane były: obrazy, pingwiny z tegorocznej studniówki, ,,zakręcone horoskopy na 2010 rok”, tort i ,,niespodzianki”. Znając przeznaczenie wylicytowanych kwot uczestnicy balu chętnie, wysoko i z dużym poczuciem humoru podbijali stawki na poszczególne fanty. Tym sposobem uzyskano kwotę 3500zł, która zgodnie z deklaracją organizatorów balu przeznaczona zostanie na realizację zadań statutowych Stowarzyszenia, a przede wszystkim finansowanie stypendiów uczniowskich PZS nr 1. Zabawa trwała do białego rana, odnowiono szkolne znajomości i przyjaźnie. Wychodząc o świcie z lokalu deklarowano chęć udziału w tego typu spotkaniach w przyszłym roku. 


Więcej zdjęć w GALERII
Strona głównaAktualnościSTOWARZYSZENIEDokumentyProjekt Otwarci na EdukacjęProjekt Łączymy Pokolenia
KontaktArchiwum