Strona główna
Aktualności
STOWARZYSZENIE
Dokumenty
Projekt Otwarci na Edukację
Projekt Łączymy Pokolenia
Kontakt
GALERIA
SAPLO
Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół LO w Trzebnicy
Stypendia
Stypendia dla uczniów LO i Gimnazjum
Zjazdy roczników Maturalnych
Spotkania i zabawy
Zjazdy roczników Maturalnych

[Niedziela, 23.06.2013] - 17 Spotkanie Absolwentów :

Wykreślić ze świata przyjaźń,
to jakby zgasić słońce na niebie,
gdyż niczym lepszym ani piękniejszym
nie obdarzyli nas bogowie.

/Cycero/


Powyższe słowa były mottem kolejnego, 17 spotkania absolwentów LO w Trzebnicy rocznik maturalny 1969. Po raz dwunasty, trzydniowe spotkanie odbyło się w górach tym razem w Marianówce- Sudety. Dopisała pogoda, humory i kondycja. Udała się świetnie wyprawa w góry do Marii Śnieżnej w masywie Śnieżnika. W niedzielę tradycyjnie uczestniczyliśmy we Mszy Św. w intencji nas, naszych nieobecnych przyjaciół i pedagogów. Rozmowom, wspomnieniom przy stole i ognisku towarzyszyła możliwość powrotu do szkolnych lat i cieszenia się z bycia ze sobą. W drodze powrotnej do domu w okolicach Barda Śląskiego miało miejsce przypadkowe spotkanie z rocznikiem 1967, który również powracał z trzydniowego zjazdu w Stroniu Śląskim. Pomimo, że nie wszyscy rozpoznali starszych o dwa lata szkolnych przyjaciół spotkanie było miłe i wzruszające dla obydwu stron. Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejny, trzydniowy zjazd -w pierwszej połowie czerwca 2014r. -szkolne koleżanki i kolegów z naszego rocznika.Organizatorki zjazdu

Barbara Jagoda i Małgorzata Kolińska.[Poniedziałek, 13 Czerwca 2011] - Zjazd w Międzygórzu

Pensjonat ,, Pod dobrym Humorem”
TRZY DNI W GÓRACH

 

Błyskawicznie minęły trzy czerwcowe dni w Międzygórzu i Jodłowie gdzie absolwenci LO w Trzebnicy rocznik maturalny 1969 obchodzili swoje kolejne urodziny. Czternasty zjazd w górach udał się wspaniale, dopisała pogoda, humory i kondycja… Uczestnicy spotkania bez trudu pokonali trasę do wodospadu ,, Wilczki”, a następnego dnia zdobyli Trójmorski Wierch- Dział trzech mórz : M. Bałtyckiego, M. Czarnego i M. Północnego. Wyśmienicie smakowały przygotowane osobiście przez kolegów wędliny i mięsa. Równie pyszna  była grochówka z wojskowego kotła, smalec i inne frykasy spożywane na ,,łonie przyrody”. Były tańce do białego rana i wspólne śpiewy przy akompaniamencie akordeonisty. Miłą niespodzianką był koncert kilkunastoletniego gitarzysty na łące w scenerii  gór i lasów... Oczarowani grą chłopca kilkakrotnie prosiliśmy o bis. W niedzielę  Msza św. w kościółku w Międzygórzu, wspólny obiad, zdjęcia , pożegnania i powroty do domów. Kolejne spotkanie naszego rocznika w grudniu br. w Trzebnicy. Już dzisiaj zapraszamy, wystarczy skontaktować się z organizatorami. Informacje zamieścimy również na stronie Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO w Trzebnicy www.saplo.com.pl

Małgorzata –uczestniczka spotkania rocznika ‘69


WIECEJ W GALERII

[Czwartek, 24 Czerwca 2010]
- Trzydniowy zjazd Absolwentów LO w Marianówce


"Tak niedawno żeśmy się spotkali ..."... a już myślimy o spotkaniu w przyszłym roku. Trzy upalne czerwcowe dni minęły błyskawicznie. Rocznik  maturalny 1969,,zjechał” z całej Polski do pięknie położonej wśród łąk, lasów i gór Marianówki  na kolejne dziewiąte spotkanie po latach. Grono stałych bywalców z radością przyjęło kolejną ,,nową‘’ koleżankę,  której nie widzieliśmy od 41 lat, czyli od matury.

Ośrodek Wypoczynkowy zapewnił nam komfortowe warunki pobytu. Trwające do świtu tańce, rozmowy, śpiewy przy ognisku oraz przejście trasy -  z Marianówki  przez Górę Igliczną, Sanktuarium Marii Śnieżnej, ogród Bajek do Wodospadu Wilczki i z powrotem lasem i łąkami- niech świadczą  o naszej  kondycji . Koleżanki i koledzy   nie kryli radości ze spotkania z  rówieśnikami  ,wspomnieniom,  powrotom do szkolnych czasów towarzyszyły salwy śmiechu . …..

Niedziela to dzień pożegnań i powrotu do domów poprzedzony udziałem we  Mszy Św. w  intencji absolwentów i pedagogów.

Długa jest również lista tych którzy tym razem,  wyjątkowo  nie mogli uczestniczyć w zjeździe, ale dzwonili, pisali,  pozdrawiali i zapewniali,  że w przyszłym roku na pewno będą z nami.

Już dzisiaj zapraszamy serdecznie do udziału w przyszłorocznym zjeździe. Prosimy o kontakt z organizatorkami ,  oraz zapraszamy na stronę Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO w Trzebnicy,  gdzie również znajdują się informacje o zjazdach i  spotkaniach absolwentów w tym naszego rocznika .

 

Organizatorki zjazdu w Marianówce

Barbara Jagoda i Małgorzata Kolińska

 Więcej zdjęć w GALERII
[Niedziela, 28-90 Maja 2010]
- Zjazd Rocznika 1967 (Świeradów Zdrój)


"Bo coś w szaleństwach jest z młodości, 
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od młodości
I  rozumniejsze od rozumu"

 
/Leopold Staff/

 

Na kolejnym , corocznym,  wyjazdowym zjeździe w górach Izerskich w Świeradowie Zdroju w dniach 28-30 maja 2010r. spotkał się rocznik maturalny 1967.

W domu wypoczynkowym ,,Beata” upłynęły dni pełne wspomnień ,humoru i  radości  z możliwości przebywania w swoim gronie. Był też czas na wycieczkę w góry, na zwiedzanie atrakcji miasta i okolic. Potrzeba spotkań jest na tyle silna, że uczestniczy w nich coraz większa grupa koleżanek i kolegów(ponad 30 osób). Rozstając się nie mówimy do widzenia ,ale do szybkiego zobaczenia. Przekazujący tą krótka informację  pozdrawia wszystkie roczniki i zachęca do spotkań absolwentów ,,naszej starej poczciwej budy „ w Trzebnicy oraz w innych urokliwych miejscach.


Z pozdrowieniami
Marek 
maturzysta z rocznika 1967[Wtorek, 24 Kwietnia 2010] - Zjazd Rocznika Maturalnego 1960


             24.04.2010 odbył się zjazd absolwentów naszego liceum z rocznika 60. obchodzących  jubileusz pięćdziesięciolecia matury.  W programie spotkania po latach był m.in. pobyt w szkole. Absolwenci zostali przywitani przez p. Danutę Szuber- dyrektora PZS1 - oraz p. Małgorzatę Kolińską - prezesa Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół LO w Trzebnicy. Wzruszenie, radość, spontaniczne powitania to emocje, które towarzyszyły naszym gościom. Dzienniki szkolne, w których odnajdywali swoje oceny, zapisy tematów a nawet uwagi, przywołały wspomnienia ze szkolnych lat.
             Absolwenci chętnie opowiadali o swoich osiągnięciach zawodowych, rodzinnych i działalności społecznej. Po ukończeniu trzebnickiego liceum wielu z nich ukończyło wyższe uczelnie różnego typu, np. Politechnikę, Akademię Ekonomiczną, Rolniczą, Medyczną, Uniwersytet. Wśród absolwentów obecnych na zjeździe był obecny p. Jan Bury, który jest posłem na sejm obecnej kadencji, a także od kilku dni Kawalerem Orderu Uśmiechu.
             Absolwenci podarowali p. Dyrektor piękny bukiet kwiatów, a w prezencie dla szkoły- wspaniały zegar, który został zawieszony w widocznym miejscu na szkolnym korytarzu. To było naprawdę wyjątkowe wydarzenie w życiu szkoły.
Więcej zdjęć w Galerii
 

Strona głównaAktualnościSTOWARZYSZENIEDokumentyProjekt Otwarci na EdukacjęProjekt Łączymy Pokolenia
KontaktArchiwum